Obóz Wakacyjny dla dorosłych zakończony.

Zakończył się sześciodniowy obóz wakacyjny dla Pozytywnie Zakręconych Pasjonatów Tenisa Stołowego. W obozie wzięło 18 osób, które przy stołach pingpongowych spędziło ponad 30 godzin. Grafik dnia był bardzo napięty a czas na ewentualny odpoczynek bardzo ograniczony. Zaczynaliśmy pierwsze zajęcia już o 8.15 serwisami a kończyliśmy dzień ok. 21.30 grami na punktu. Podczas obozu było doskonalenie i nauczanie serwisów z różną rotacją, było doskonalenie ich odbiorów, były też ćwiczenia na pracę nóg i regularność uderzeń. Dla bardziej wnikliwych przygotowaliśmy także teorię techniki oraz taktyki gry, m.in z defensorami czy zawodnikami kombi-ataku i ataku szybkiego. W pracy treningowej pomagało nam 6 sparingpartnerów - medalistów mistrzostw Polski. Już teraz zapraszamy za rok wszystkich zainteresowanych na kolejne nasze pingpongowe święto

XXIV edycja obozów pod hasłem: „Ja też kiedyś zostanę Mistrzem” zakończona.

53 młodych ludzi z całej Polski wzięło, po raz kolejny, udział w obozie organizowanym przez Dolnobrzeską Szkółkę Tenisa Stołowego. Nasze obozy mają coraz większy oddźwięk w Polsce, co odzwierciedlają przyjazdy zawodników m.in. z Elbląga, Goleniowa, Radomska, Katowic czy Poznania. W tym roku mieliśmy też okazję gościć na naszym obozie czołową juniorkę Włoch (Joanna Marie Mirisola) oraz byłego czwartego kadeta Ukrainy (Artem Korolchuk). Sprawne przeprowadzenie obozu wspomagało tym razem 5 trenerów oraz 5 sparingpartnerów. Jak zwykle oferowaliśmy bardzo dużą dawkę treningów na stołach, gdzie wprowadzaliśmy ćwiczenia na regularność uderzeń, pracę nóg, technikę i taktykę poszczególnych najważniejszych uderzeń. Nie zapomnieliśmy o codziennym treningu serwisowym, gdzie młodzi ludzie poznawali tajniki serwisów: pendulum, reverce pendulum , tomahawk czy hook. Także bardzo duży aspekt kładliśmy na umiejętność odbioru i czytania rotacji podczas serwisów. Wszystkie te zagrania poparte były, przed każdym treningiem, gruntowną analizą filmową w wykonaniu najlepszych zawodników z czołówki światowej. Grafik dnia był bardzo napięty. Zaczynaliśmy już o 8.15 treningiem serwisów, by dzień kończyć zajęciami ogólnorozwojowymi na Orliku po godzinie 21.15. Łącznie w ciągu tych 7 dni zawodnicy spędzili przy stołach pingpongowych ponad 35 godzin treningowych i do tego ok. 3 godzin zajęć teoretycznych. Znaleźliśmy też czas na chwile relaksu na lokalnym basenie czy mistrzowskie mecze w piłkę nożną, siatkówkę czy nawet szachy na pobliskim Orliku. Na koniec obozu odbył się tradycyjny turniej kontrolny, gdzie zawodnicy, podzieleni na 4 grupy, rywalizowali ze sobą o słodkie nagrody. Oczywiście nie mogło się też odbyć bez tradycyjnej loterii fantowej, podczas której zawodnicy mogli wylosować m.in. koszulki topowej firmy tenisa stołowego czy wyczynowe okładziny. Wszyscy uczestnicy loterii coś dla siebie wylosowali. Podczas loterii byli Ci bardziej szczęśliwi i Ci mniej zadowoleni z wyników loterii.. Ale to tylko loteria i tylko szczęśliwy traf decydował o zadowoleniu losującego...
Już teraz zapraszamy młodych adeptów plastikowej piłeczki na kolejne nasze pingpongowe święto, które odbędzie się tuż po świętach Bożego Narodzenia 2022.
Niedługo pojawi się komunikat organizacyjny… Niech pingpongowa Moc będzie z Wami

Takie chwile jak te....

Takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często… Takie chwile jak te to - nasze zwycięstwo. Tymi słowami piosenki Kamila Bednarka możemy podsumować występ naszych młodziczek podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, które w dniach 27-28 maja b.r odbywały się w Dębicy.Do Dębicy jechaliśmy z nastawieniem, że mamy dobrze wypaść a przy dobrej grze awansować do czołowej “ósemki” najlepszych drużyn w Polsce. Rzeczywistość okazała się jednak jakże wspaniała sportowo a jednocześnie problematyczna logistycznie. Planowaliśmy pobyt tylko na jedną noc a dziewczyny sprawiły, że musieliśmy o godzinie 19.00 szukać dodatkowego noclegu i wyżywienia na kolejny dzień. Nasze dziewczyny w składzie: Marika Chrąchol, Lena Smolarek i Gabriela Pułecka, raczej niespodziewanie zajęły drugie miejsce w zawodach, zdobywając tym samym tytuł drużynowych wicemistrzyń Polski. W drodze do finału nasze “Sreberka”pokonały kolejno w fazie grupowej drużyny: Bocian Słońk (lubuskie) - 3-0, MDK Chełmno (kujawsko-pomorskie) - 3-0, W ćwierćfinale nasze dziewczyny dokonały mega sensacji, pokonując główne faworytki do złotego medalu MRKS Gdańsk (pomorskie) - 3-2, by w półfinale okazać się lepszymi od Tarnovi Tarnów (podkarpackie) - 3-2.
W finale nasze dziewczęta nie dały radę sprostać bardziej doświadczonej drużynie MKS Czechowice-Dziedzice, ulegając 0-3.
Pomimo porażki, bardzo cieszymy się z postawy naszych dziewcząt, które udowodniły, że ciężka praca dwa razy dziennie w końcu przyniesie wymierne korzyści. Pamiętajmy, że nasze dziewczęta są jeszcze rok młodziczkami i już teraz stawiamy sobie kolejny drużynowy cel na przyszły rok. Wiecie już teraz - jaki. Jest to historyczny, bo już 50 medal mistrzostw Polski w 25-letniej historii Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego. Tym bardziej smakuje jego smak, że został on zdobyły całkiem niespodziewanie i po wielu kadrowych perturbacjach. Brawo dolnobrzeskie Diablice !!! Pięknie nawiązujecie do drużynowych wspaniałych tradycji medalowych dolnobrzeskich zawodniczek: Olgi Skrzypiec, Anity Jaworskiej, Anny Żak, Izy Jaworskiej, Natalii Cichosz, Pauliny Jóźwik,, Marty Chrabąszcz, Aleksandry Jaworskiej, Dominiki Wołowiec, Agaty Uchnast, Urszuli Kwiatkowskiej, Aleksandry Wiśniewskiej, Elżbiety Kwiatkowskiej, Mileny Chrabąszcz, Niny Ossowskiej, Julii Kolbusz.
BRAWO WY !!!!

Upalne Seminarium Czerwcowe zakończone.

25 najbardziej ambitnych Pozytywnie Zakręconych Pasjonatów tenisa stołowego wzięło udział w dwudziestym drugim już Zgrupowaniu tenisa stołowego, gdzie poznawali tajniki naszej ukochanej dyscypliny. Przez cztery dni w upalnych warunkach przeprowadzono 13 treningów techniczno-taktycznych. Nie zapomnieliśmy też o doskonaleniu serwisów i umiejętności ich odbioru. W doskonaleniu swoich pingpongowych umiejętności, naszych Pasjonatów, wspierało aż 10 sparingpartnerów, którzy swoim doświadczeniem zawodniczym, m.in. ze stołów ekstraklasowych i pierwszoligowych, pomagali poznać trudne arkana tenisa stołowego. Zgrupowanie nie mogło się odbyć oczywiście bez omawiania tzw. "problemów polskiego pingponga" . Tym razem ostatnie problemy polskiego pingponga skończyliśmy omawiać o 3 rano.
Już teraz planujemy kolejne nasze pingpongowe święto na lipiec 2022.
 

I memoriał im. Anżeliki Sowa zakończony z sukcesem.

15 marca 2021 przyszło nam się wszystkim zmierzyć z tragiczną informacją, że dzień wcześniej, późnym wieczorem odeszła od nas nasza przesympatyczna „Andzia”, która swoim uśmiechem, radością i szczerością zarażała wszystkich.

Jest Ona wciąż w naszych serach i nie mogliśmy się wówczas, i nadal nie możemy pogodzić się z tym, pozostać obojętni na tę niesprawiedliwość życiową w rocznicę Jej tragicznej śmierci.

Aż 62 uczestników wzięło udział w I memoriale tragicznie zmarłej rok temu, 12–letniej zawodniczki MKS ROKITA Brzeg Dolny – Anżeliki Sowa.

28 dziewczynek i 34 chłopców chciało w ten sposób uczcić przedwczesną śmierć Tej zdolnej i młodej zawodniczki dolnobrzeskiego klubu.

Zawody, które odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu Dolnym, zostały rozegrane systemem grupowo-pucharowym. Każdy z zawodników rozegrał minimum 3 spotkania.

Z pewnością wielką wartością turnieju była, oprócz oczywiście głównego przesłania, pula nagród, które mogli zdobyć uczestnicy tego turnieju. Kwota prawie 8 tys. złotych w nagrodach nie na co dzień pojawia się na turniejach tenisa stołowego.

W tym miejscu, chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym darczyńcom – i tym finansowym jak i tym materialnym…

Dziękujemy – JESTEŚCIE WIELCY. Dzięki Wam mogliśmy każde dziecko, uczestniczące w turnieju obdarować nagrodą i cieszyć się ich uśmiechem w trakcie dekoracji.

Poniżej przedstawiamy końcowe klasyfikacje oraz zdjęcia z turnieju:

kadetki: https://drive.google.com/.../1mM951r-UzP72sRXf.../view...

kadeci: https://drive.google.com/.../1RsVzONwrTmhksFvvQBh.../view...

młodziczki: https://drive.google.com/.../1hhPhqgyT.../view...

młodzicy: https://drive.google.com/.../1vW2BfdoNWkLdKxq-mo.../view...

Do zobaczenia za rok...

 
 
 
DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ AKADEMII

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.