Doskonały występ młodzików Dolnobrzeskiej Szkółki podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Utworzono: 08 czerwiec 2021 Odsłony: 323
6. czerwca b.r w Drzonkowie (koło Zielonej Góry) zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Ranga tych zawodów jest o tyle ważna, że ich wyniki zaliczają się do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.
W zawodach tych miało prawo startować po 12 najlepszych młodzików i młodziczek z województwa lubuskiego i dolnośląskiego W tym gronie znalazło się aż pięcioro reprezentantów naszej Szkółki (Lena, Gabi, Zuza, Marika i Seba).
Nasi zawodnicy ostatnio przyzwyczaili nas do nietuzinkowych sukcesów i również tym razem postarali się o miłe niespodzianki.
W grze pojedynczej młodziczek drugie miejsce zajęła Zuzia Bazylewska, która w finale zawodów minimalnie uległa Ani Ulatowskiej z Wołowa.
Cieszą szczególnie zwycięstwa Zuzi z wyżej notowanymi rywalkami z województwa lubuskiego oraz doskonała gra w finale zawodów, gdzie bardzo mocno "postawiła się" aktualnie najlepszej młodziczce województwa dolnośląskiego (A.Ulatowskiej) 2-3 (9:11 ostatni set).
W grze podwójnej Zuzia wraz z Anią Ulatowską bez najmniejszych problemów zwyciężyły w całym turnieju ale też miłą niespodziankę sprawiły nasze etatowe deblistki (G.Pułecka, L.Smolarek), które uplasowały się na bardzo dobrym - 3 miejscu.
Wśród pozostałych naszych zawodników w grze pojedynczej Marika Chrąchol została sklasyfikowana na miejscach 7-8, Gabrysia Pułecka i Lena Smolarek zakończyły zawody na miejscach 9-12. Należy pamiętać, że nasze Smerfetki są jeszcze żaczkami i rywalizują z o 2 lata starszymi młodziczkami.
Wśród chłopców, nasz jedyny rodzynek Sebastian Sowa, został sklasyfikowany na miejscach 13-16.
W klasyfikacji województw nasza Szkółka dobitnie przyczyniła się do zwycięstwa Dolnego Śląska nad województwem lubuskim - 34,5 pkt - 13,5 pkt... Brawo Wy...