Zuzanna Bazylewska - Mistrzynią Polski w grze podwójnej żaczek!!!!!

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Utworzono: 30 maj 2021 Odsłony: 318
Swój pierwszy medal mistrzostw Polski i mam nadzieję nie ostatni zdobyła zawodniczka dolnobrzeskiego Rokity podczas rozgrywanych w Ostródzie w dniach 29-30.05.2021 mistrzostwach Polski żaczek.
Zuzia Bazylewska w parze z Wanessą Kulczycką z Gorzowa Wlkp. sięgnęły po złoty medal mistrzostw Polski żaczek. W drodze do finału dziewczęta kolejno wygrały trzy mecze, by w finale pokonać parę Piekarczyk/Czaja (Wadowice/Gdańsk) - 3:0.
Jako ciekawostkę można podać fakt, że największe problemy późniejszym mistrzyniom Polski sprawiły w grze podwójnej nasze zawodniczki L.Smolarek/G.Pułecka,, które przegrały ten mecz 2:3. Ostatecznie Dolnobrzeżanki zakończyły turniej na miejscach 9-16.
Kolejna z naszych zawodniczek M.Chrąchol w parze z M.Wojtyłą zostały sklasyfikowane na miejscach 17-30.
Brawo Zuzia za doskonałe zawody. Przypomnijmy, że grach singlowych Zuzia została sklasyfikowana na miejscach 9-16, ulegając w 1/8 finału minimalnie późniejszej wicemistrzyni Polski - Piekarczyk - 2-3.

Jest to już 48 medal mistrzostw Polski zdobyty przez zawodników Dolnobrzeskiej Szkółki. Do tej pory wychowankowie Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego zdobyli łącznie 48 medali mistrzostw Polski (13 złotych, 11 srebrnych, 24 brązowe) oraz 297 medali mistrzostw Dolnego Śląska (81 złotych, 79 srebrnych, 137 brązowe).

medaliści mistrzostw Polski wywodzący się z Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego

medaliści mistrzostw Dolnego Śląska wywodzący się z Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego