Obóz i po obozie... Podsumowanie XIX edycji

Kategoria: Z życia Akademii
Utworzono: 22 lipiec 2020 Odsłony: 509
Pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem udało się nam szczęśliwie i bez problemów przeprowadzić XIX edycję obozów pod hasłem: "Ja też kiedyś zostanę Mistrzem" organizowanych przez Dolnobrzeską Szkółkę.
Pomimo ponad siedemdziesięciu zgłoszeń na obóz do połowy marca, ostatecznie na aktywny wypoczynek z rakietką do tenisa stołowego w lipcu zdecydowało się prawie sześćdziesięciu pasjonatów małej białej kulki.
Byliśmy podzieleni na 5 grup treningowych. W poznawaniu pingpongowego rzemiosła naszym młodym adeptom pomagało 5 wysoko wykwalifikowanych trenerów oraz 8 sparingpartnerów, dla których tytuły mistrzostw Polski nie są ani nowością ani obce.
Ostatecznie na sali treningowej spędziliśmy ponad 35 godzin treningowych, realizując wszelkie założenia obozowe.
Ciężkie godziny treningowe były przeplatane chwilami relaksu na basenach czy boiskach Orlik. Każdy mógł się odnaleźć w ulubionej dla siebie dyscyplinie sportu.
Była też teoria, gdzie poznawaliśmy najbardziej ukryte zakamarki techniki gry w tenisa stołowego. Rozczłonkowane na części pierwsze m.in. technika topspina Fh czy flipa Bh z pewnością wpłynęły na poprawienie świadomości treningu...
Na koniec obozu odbył się turniej kontrolny dla wszystkich uczestników. Były emocje, były łzy porażki i były też uśmiechy szczęścia. Były też słodkie nagrody dla wszystkich uczestników.
Niezapomnianym przeżyciem była też z pewnością końcowa loteria fantowa, gdzie każdy z uczestników mógł wylosować dla siebie jakiś gadżet związany z tenisem stołowym.
Nie obyło się również bez tradycyjnej kontroli naszego obozu ze strony Sanepidu, która w obecnych warunkach wypadła wręcz wzorcowo a panie były zachwycone porządkiem w pokojach.
Już teraz zapraszam na kolejne nasze akcje obozowe.
Najbliższa już w grudniu w okresie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem.
Komunikat organizacyjny już wkrótce...
DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ AKADEMII

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.