Podsumowanie XVIII Zgrupowania pod hasłem "Ja też kiedyś zostanę Mistrzem".

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 01 styczeń 2020 Odsłony: 266

Zakończyła się kolejna, tym razem XVIII edycja Zgrupowań tenisa stołowego, organizowanych przez Dolnobrzeską Szkółkę Tenisa Stołowego dla najmłodszych pingpongowych adeptów.

Było nas dużo... Łącznie przez 5 dni Zgrupowania przewinęło się przez halę "ROKITA" ponad 75 osób - zarówno pingpongistów z całej Polski jak i zawodników MKS ROKITA Brzeg Dolny.
W tej sporej grupie młodych adeptów tenisa stołowego wyciskało z nich siódme poty i czuwało nad ich popraną techniką gry aż 7-10 sparingpartnerów oraz 8 trenerów. którzy swym doświadczeniem i wiadomościami wspierali umiejętności techniczne młodych tenisistów stołowych.
Ostatecznie 37 ustawionych wyczynowych stołów, ponad 2000 piłeczek pingpongowych na hali, zajęcia regeneracyjne na basenie oraz doskonałe warunki socjalnobytowe idealnie wspierały proces treningowy... Nic tylko trenować... i też nie było inaczej...

Olbrzymim plusem Zgrupowania była możliwość konfrontacji i wspólnego potrenowania z rówieśnikami z Niemiec. Wraz z nami wspólnie trenowały czołowe zawodniczki kadry Niemiec kadetek oraz niemieckiego województwa Niedersachsen pod wodzą Zbyszka Stefańskiego.

Tuji, kuadai, tila czy tanji - to tylko kilka nowych pingpongowych zagrań, które poznali zawodnicy podczas naszego Zgrupowania.
Świadomość idealnego trafienia piłeczki w konkretną część rakietki, a co za tym idzie idealne nadanie odpowiedniej siły i rotacji piłeczce, były kolejną okazją do poznania tajników teorii techniki tenisa stołowego.
Była to doskonała okazja do zarówno teoretycznego jak praktycznego poznania nowych technik uderzeń.

Ciekawe oraz twórcze dyskusje pomiędzy trenerami Dolnobrzeskiej Szkółki a Zbyszkiem Stefańskim i Thomasem Bienertem z Niemiec (szef trenerów w Niedersachsen), wnosiły wiele nowego w proces treningowy.
Wiele ciekawych pomysłów na nowe ćwiczenia na temat techniki uderzeń, spostrzeżenia i wymiana doświadczeń trenerskich sprawiają, że trenerzy z Dolnobrzeskiej Szkółki wciąż się doskonalą, dokształcają oraz rozwijają swój warsztat pracy trenerskiej ..

Było to dla nas bardzo twórcze i wartościowe międzynarodowe doświadczenie...

Do zobaczenia w lipcu. Już teraz zapraszamy na nasz kolejny obóz organizowany przez Dolnobrzeską Szkółkę w dniach 14-21.07.2020. Wstępne zapisy są już rozpoczęte....

 

DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ SZKÓŁCE

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.