Liliana Przybył trzecią kadetką w Polsce. Dwie nasze zawodniczki w czołowej ósemce w kraju.

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 09 grudzień 2018 Odsłony: 425

Kolejny sukces sztabu trenerskiego Dolnobrzeskiej Szkółki...

Kolejny duży sukces zanotowała nasza najlepsza młodziczka Liliana Przybył, która w dniach 7-9. grudnia b.r. startowała w 2 Grand Prix Polski kadetek w Jastrzębiu. Po 3 miejscu w Grand Prix Polski młodziczek, tym razem Liliana uzyskała to samo miejsce ale w starszej kategorii wiekowej - w kadetkach. W zawodach startowało w sumie 107 zawodniczek z całego kraju. Obie nasze zawodniczki zanotowały spory progres w stosunku do poprzedniego turnieju, gdyż startując z numerami 11 (Liliana) i 17 (Ola) znacznie poprawiły swoje końcowe lokaty.

Liliana po wygraniu grupy eliminacyjnej awansowała do turnieju głównego, gdzie najpierw pokonała K.Lemańską z Sępólna Krajeńskiego - 4:3 a potem z rozstawioną z numerem 6 - Z.Pawelec z Lublina - również 4:3. W grze o półfinał zawodów gładko rozprawiła się z F.Cieślik z Mysłowic - 4:0 . W grze półfinałowej Liliana niestety nie sprostała dużo bardziej doświadczonej rywalce, ubiegłorocznej mistrzyni Polski kadetek a także zwyciężczyni obecnego Grand Prix Polski - Ilonie Sztwiertnia z Krakowa, ulegając 0:4.
Niemniej jednak jest to i tak olbrzymi sukces naszej zawodniczki, biorąc pod uwagę, że rywalizuje ona z zawodniczkami o dwa lata starszymi.

Druga z naszych zawodniczek Aleksandra Wiśniewska także zaliczy te zawody do udanych.
Również Ola, wygrywając swoją grupę eliminacyjną, awansowała do turnieju głównego, gdzie najpierw pokonała K.Podymę ze Stronia Śląskiego - 4:1 a następnie, sprawiając dużą niespodziankę, pokonała zwyciężczynię poprzedniego Grand Prix Polski - Z.Wielgos z Rzeszowa - 4:3. Ola dzięki temu zwycięstwu awansowała do najlepszej ósemki zawodów. W grze ćwierćfinałowej niestety nie sprostała W.Wróbel z Gdańska (2 miejsce w zawodach), ulegając jej 0:4.
W grach o miejsca 5-8 Ola nie miała już niestety tyle energii, co w sobotę i odniosła dwie porażki z zawodniczkami z Jastrzębia Zdrój - A.Kubiak - 0:3 i L. Kałużny 2-3.
Po dwóch turniejach serii Grand Prix Polski nasze dziewczęta plasują się w ścisłej czołówce kraju.
Na ponad 330 sklasyfikowanych zawodniczek z całego kraju aktualnie Liliana plasuje się na 6 miejscu a Ola zajmuje 11 pozycję.

Gratulacje dla obu naszych zawodniczek. Brawa dla naszego sztabu trenerskiego - trenerki Anity Walenckiej i trenera Michała Walenckiego ...

DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ SZKÓŁCE

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.