Szkolimy się i szkolimy innych...

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 13 listopad 2018 Odsłony: 373

Fundacja Tenis Stołowy ""Zagłębie Lubin" była organizatorem I Konferencji Szkoleniowo-Metodycznej "Tenis stołowy - sportem dla wszystkich" , zorganizowanej dla nauczycieli wf, instruktorów i trenerów tenisa stołowego.
Na zaproszenie organizatorów do Lubina przyjechało ponad 30 uczestników, m.in. z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Śląska, pasjonatów tenisa stołowego, którzy mieli okazję poznać szkoleniowe spojrzenie na tenis stołowy doświadczonych trenerów tenisa stołowego: Ziemowita Bańkosza, Sławomira Słowińskiego i Marka Chrabąszcza.

Atrakcją szkolenia był też udział dwóch zawodniczek chińskich z klubu AZS UE Wrocław, które zademonstrowały różnorodne techniki gry w stylu kombinowanym (kombi-atak, atak szybki krótkimi czopami oraz zmienność gry).

Na szkoleniu przedstawione zostały różnorodne aspekty treningu tenisa stołowego - od gier i zabaw ruchowych przydatnych w nauczaniu tenisa stołowego, poprzez zasady wykonywania techniki uderzeń w tenisie stołowym oraz technikę pracy nóg - aż po aspekty psychologiczne związane z współpracą na linii trener - zawodnik - rodzic.

Szkolenie, w ocenie uczestników zostało odebrane bardzo pozytywnie z nastawieniem na kontynuację tego typu szkoleń dla trenerów z Dolnego Śląska i nie tylko...

DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ SZKÓŁCE

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.