Druga edycja seminarium "By zostać mistrzem, nigdy nie jest za późno" zakończona

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 17 styczeń 2016 Odsłony: 3189

Dużym sukcesem zakończyła się, organizowana przez Dolnobrzeską Szkółkę Tenisa Stołowego, druga już  edycja seminarium dla amatorów i weteranów tenisa stołowego  pod hasłem "By zostać mistrzem, nigdy nie jest za późno" . Tym razem akces uczestnictwa w seminarium zgłosiło 13 prawdziwych pasjonatów tenisa stołowego. Bardzo budujący jest fakt, że w seminarium wzięła duża liczba uczestników spoza terenu Dolnego Śląska. Przez dwa dni w dolnobrzeskiej hali "Rokita" tajniki  gry w tenisa stołowego poznawali entuzjaści m.in.  z Miłkowa i Kłobucka (woj. śląskie), Ostrowa Wielkopolskiego (woj. wielkopolskie)  Wrocławia czy Dzierżoniowa.

Seminarium miało charakter teoretyczno-praktyczny. W ciągu jednej godziny wykładane były teoretyczne aspekty poszczególnych technik, mających zastosowanie w nowoczesnym tenisie stołowym, poparte szczegółową analizą wideo najlepszych zawodników na świecie, by potem, przez ponad  dwie godziny na hali praktycznie ćwiczyć poznaną wcześniej wiedzę teoretyczną .

W praktycznym treningu pasjonatom tenisa stołowego bardzo aktywnie pomagały młode zawodniczki MKS Rokita Brzeg Dolny, które narzucając piłki oraz korygując podstawowe błędy w grze znacząco wpłynęły na jakość prowadzonych zajęć. Do tego dwa automaty do wyrzucania piłeczek znacząco wzmacniały intensywność zajęć. Intensywność zajęć (rotacyjne zmiany pomiędzy sparingpartnerami), jakość ćwiczeń a także liczba sparingpartnerów powodowały, że sami zainteresowani ociekali potem a pomimo to po "regulaminowym" treningu, kontynuowali indywidualne zajęcia w podgrupach. Ostatni trening naszych entuzjastów zakończył się w sobotę o godzinie 22.37...

Tematyka zajęć była uwarunkowana zainteresowaniami wynikającymi z potrzeb uczestników. Zajęcia podzielone były na 4 moduły tematyczne, w których to m.in. analizowaliśmy taktykę i technikę gry na zawodników defensywnych (duży wkład w jakość zajęć i podziękowania dla  Andrzeja Kapłona i Michała Walenckiego), praktyczne nauczanie technik poruszania sie przy stole; technika, rodzaje oraz skuteczność przebicia oraz podcięcia czy technika wykonania  i analiza skuteczności serwisów z rotacją dolną i boczną..

Już w marcu b.r. (19-20.03.2016) obecni seminarzyści postanowili ponownie spotkać się w Brzegu Dolnym, by po raz kolejny poznawać niuanse techniczne oraz arkana tej jakże trudnej gry, jaką jest tenis stołowy. Zaproponowane przez uczestników seminarium  tematy kolejnych spotkań są z pewnością poważnym wyzwaniem dla kadry trenerskiej Dolnobrzeskiej Szkółki, ale..., ale  "nie rozwija się ten, kto nie podejmuje wyzwań..." I tym optymistycznym wyzwaniem już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne, marcowe  wyzwanie "By zostać mistrzem, nigdy nie jest za późno..."

 

 

 

 

DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ AKADEMII

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.