Podsumowanie obozu sylwestrowego

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 04 styczeń 2016 Odsłony: 1030

Zakończyła się kolejna,  już VI edycja obozów organizowanych przez Dolnobrzeską Szkółkę Tenisa Stołowego pod hasłem "Ja też kiedyś zostanę mistrzem". Tym razem w okresie poświątecznym z oferty proponowanej przez sztab trenerski naszej Szkółki skorzystało ponad 45 osób z całej Polski, które uczestniczyły w ponad tygodniowym obozie.

Nasze obozy cieszą się coraz większym zainteresowaniem a także coraz większym zasięgiem terytowialnym. Tym razem do Brzegu Dolnego przyjechali zawodnicy z województw: tradycyjnie dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego, mazowieckiego a ponadto śląskiego, małopolskiego a nawet lubelskiego. Jak widać nasza oferta obozowa jest doskonałą alternatywą na zapotrzebowanie rynku tenisa stołowego dla zawodników z całej Polski.

Przez osiem dni, na obiektach Kompleksu Hotelowo-Sportowego ROKITA, wszyscy zawodnicy, poznawali wszelkie arkana trudnej gry w tenisa stołowego. Codziennie, cztery razy dziennie zawodnicy poznawali elementy techniki i taktyki gry w tenisa stołowego. Zwracano bardzo dużą uwagę na pracę nóg i ekonomię gry w tenisa stołowego. Ważnym aspektem było wprowadzenie codzienniego treningu serwisowego. Codziennie przez 45 minut młodzi adepci tenisa stołowego poznawali rózne techniki sewowania, jednocześnie analizując strukturę serwisową przez pokaz wideo.

Duża doza muzyki w trakcie treningów poprawiała efektywność ciężkiej pracy młodych tenisistów stołowych. Dodatkowo wykłady na temat analizy techniki gry w poszczególnych elementach gry były dopełnieniem wiedzy teoretycznej oferowanej młodym tenisistom stołowym przez trenerów.

Tenis stołowy to nie tylko ciężki trening, gdzie miliony razy powtarza się daną strukturę ruchu. Na naszych obozach to także czas na zabawę przy stołach pingpongowych, gdzie wbrew pozorom wyrabialiśmy czucie piłki, antycypację czy też pracę nóg. Szereg gier i zabaw na wesoło wpływał korzystnie na wiele aspektów gry w tenisa stołowego ale przede wszystkim wpływał na poprawienie samopoczucia samych zawodników zmęczonych ciężkim treningiem.

Jak zwykle były bardzo ciekawe rozgrzewki w formie zabawowej i tanecznej, w których to zawodnicy kształtowali tzw. sprawność specjalną przydatną w tenisie stołowym, czyli m.in. doskonali podstawowe cechy motoryczne, takie jak szybkość, wytrzymałość a także kształtowali poboczne składowe takie jak koordynacja ruchowa, zwinność, skoczność czy moc.

Również trening na wiele piłek w wykonaniu Michała Walenckiego, zwiększał atrakcyjność procesu treningowego. Do tego analiza techniki gry na kamerze wideo i bezpośrednia obserwacja pozwalała od początku wyeliminować podstawowe błędy w grze każdego zawodnika.

Na koniec odbył się turniej obozowy, gdzie każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności, nabyte w trakcie treningów, w grze na punkty.

Hitem obozu był trening sylwestrowy, w którym uczestniczyło ponad 40 osób. W sposób radosny przywitaliśmy nowy rok przy stołach pingpongowych z szampanem Picolo w ręce.

Przywitanie Nowego Roku 2016 podczas obozu sylwestrowego 27.12.15 - 3.01.2016

Sylwester 2016 - cz. 1

Sylwester 2016 - cz. 2

Sylwester 2016 - cz. 3

Sylwester 2016 - cz. 4 - przywitanie Nowego Roku

Sylwester 2016 - cz. 5

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników naszych obozów wyjechał z Brzegu Dolnego w pełni zadowolony a potwierdzeniem naszej pracy niech będzie ponownie nasze wspólne spotkanie na obozie majowym 2016, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Sztab trenerski

Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego

zobacz zdjęcia

DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ AKADEMII

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.