XXIV edycja obozów pod hasłem: „Ja też kiedyś zostanę Mistrzem” zakończona.

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 03 sierpień 2022 Odsłony: 59
53 młodych ludzi z całej Polski wzięło, po raz kolejny, udział w obozie organizowanym przez Dolnobrzeską Szkółkę Tenisa Stołowego. Nasze obozy mają coraz większy oddźwięk w Polsce, co odzwierciedlają przyjazdy zawodników m.in. z Elbląga, Goleniowa, Radomska, Katowic czy Poznania. W tym roku mieliśmy też okazję gościć na naszym obozie czołową juniorkę Włoch (Joanna Marie Mirisola) oraz byłego czwartego kadeta Ukrainy (Artem Korolchuk). Sprawne przeprowadzenie obozu wspomagało tym razem 5 trenerów oraz 5 sparingpartnerów. Jak zwykle oferowaliśmy bardzo dużą dawkę treningów na stołach, gdzie wprowadzaliśmy ćwiczenia na regularność uderzeń, pracę nóg, technikę i taktykę poszczególnych najważniejszych uderzeń. Nie zapomnieliśmy o codziennym treningu serwisowym, gdzie młodzi ludzie poznawali tajniki serwisów: pendulum, reverce pendulum , tomahawk czy hook. Także bardzo duży aspekt kładliśmy na umiejętność odbioru i czytania rotacji podczas serwisów. Wszystkie te zagrania poparte były, przed każdym treningiem, gruntowną analizą filmową w wykonaniu najlepszych zawodników z czołówki światowej. Grafik dnia był bardzo napięty. Zaczynaliśmy już o 8.15 treningiem serwisów, by dzień kończyć zajęciami ogólnorozwojowymi na Orliku po godzinie 21.15. Łącznie w ciągu tych 7 dni zawodnicy spędzili przy stołach pingpongowych ponad 35 godzin treningowych i do tego ok. 3 godzin zajęć teoretycznych. Znaleźliśmy też czas na chwile relaksu na lokalnym basenie czy mistrzowskie mecze w piłkę nożną, siatkówkę czy nawet szachy na pobliskim Orliku. Na koniec obozu odbył się tradycyjny turniej kontrolny, gdzie zawodnicy, podzieleni na 4 grupy, rywalizowali ze sobą o słodkie nagrody. Oczywiście nie mogło się też odbyć bez tradycyjnej loterii fantowej, podczas której zawodnicy mogli wylosować m.in. koszulki topowej firmy tenisa stołowego czy wyczynowe okładziny. Wszyscy uczestnicy loterii coś dla siebie wylosowali. Podczas loterii byli Ci bardziej szczęśliwi i Ci mniej zadowoleni z wyników loterii.. Ale to tylko loteria i tylko szczęśliwy traf decydował o zadowoleniu losującego...
Już teraz zapraszamy młodych adeptów plastikowej piłeczki na kolejne nasze pingpongowe święto, które odbędzie się tuż po świętach Bożego Narodzenia 2022.
Niedługo pojawi się komunikat organizacyjny… Niech pingpongowa Moc będzie z Wami
DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ AKADEMII

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.