XXII edycja Zgrupowań pod hasłem: „Ja też kiedyś zostanę Mistrzem” przeszła do historii.

Kategoria: Aktualności
Utworzono: 31 grudzień 2021 Odsłony: 308

51 młodych pasjonatów tenisa stołowego spotkało się w dniach 28-31.12.2021 po raz dwudziesty drugi w Brzegu Dolnym na Zgrupowaniu Noworocznym. W dolnobrzeskiej hali im. Andrzeja Grubby - na 31 stołach, pod okiem 4 trenerów i przy współpracy 9 sparingpartnerów oraz przy wykorzystaniu ponad 2000 piłeczek - młodzi adepci plastikowej piłeczki poznawali tajniki techniki i taktyki gry w tenisa stołowego.

Nie było czasu na nudę a program Zgrupowania był napięty do maksimum. Łącznie uczestnicy Zgrupowania spędzili na hali ponad 25 godzin treningowych w ciągu tych 4 dni.

Atrakcją Zgrupowania była z pewnością wizyta Natalii Bajor, czterokrotnej mistrzyni Polski seniorek, która opowiedziała o swojej karierze zawodniczej, życiu prywatnym i o trudach życia sportowca wyczynowego. Byłą też okazja do wspólnego pogrania sobie, gier na punkty, autografów czy wspólnych zdjęć. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki znaczącej pomocy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Była też teoria gry, gdzie poznaliśmy różne rodzaje kroków potrzebnych do przemieszczania się przy stole pingpongowym a także jak ważne jest miejsce na rakietce, by uzyskać różne rodzaje rotacji.

Były wieczory poświęcone serwisowi i jakże ważnemu w dzisiejszych czasach skutecznemu odbiorowi.

Tradycyjnie nasze Zgrupowania nie mogły się odbyć bez wieczoru gier i zabaw pingpongowych. Dwie godziny kreatywnego grania w różnych warunkach sprzętowych i ze sporą dawką śmiechu wyeliminowały zmęczenie całodziennym treningiem.

Na koniec obozu zrobiliśmy turniej zakończeniowy a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa wśród uczestników Zgrupowania. Plecak renomowanej firmy, firmowe koszulki i spodenki czy wyczynowe buty do tenisa stołowego z pewnością ucieszyły szczęśliwców losowania.

Kolejne spotkanie w ramach Zgrupowań pod hasłem: „Ja też kiedyś zostanę Mistrzem” planujemy zorganizować na przełomie kwietnia/maja.

Już niedługo ukaże się komunikat organizacyjny tego Zgrupowania…

 
DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ AKADEMII

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.